36-004 Łąka 629E

 anetartgardens@gmail.com

 730 156 891

Projektowanie ogrodów w Sanoku

Piękny, funkcjonalny ogród to marzenie niejednej kobiety i niejednego mężczyzny. Trudno jest jednak samodzielnie zaplanować i urządzić ten teren, tak naprawdę nie mając nawet podstawowej wiedzy i doświadczenia. W związku z tym nie pozostaje nic innego, jak tylko udać się do projektanta. Osoby zamawiające usługę projektowania ogrodu w Sanoku zapewne niejednokrotnie zetknęły się z nazwami – projekt koncepcyjny i techniczny. Choć może niektórzy nie zauważają tu żadnej różnicy, w rzeczywistości jest ich co najmniej kilka. Warto wobec tego to wyjaśnić. 

Projektowanie ogrodów w Sanoku, a projekt koncepcyjny?

Projekt koncepcyjny opiera się na wizualnym przedstawieniu aranżacji otoczenia. Prezentuje wyłącznie zamysł planistyczny, dzięki któremu projektant może zaprezentować, zobrazować przedmiot projektowy i to, jak będzie wyglądał po realizacji. Z uwagi na niższe koszty, bo projekt koncepcyjny jest tańszy od technicznego, wiele osób decyduje się wyłącznie na ten wybór. Nie jest to jednak właściwe rozwiązanie. Należy przede wszystkim pamiętać, że nie uwzględnia on żadnych wymiarów. 

Czym jest projekt techniczny ogrodu?

Projekt techniczny umożliwia już realizację założenia, jest bardzo szczegółowy – zawiera wymiary i rzędne terenowe. Poza tym przedstawia precyzyjne rozplanowanie proponowanych, konkretnych nasadzeń oraz ilość roślin na określoną powierzchnię. Projekt ten uwzględnia również wykazy materiałów i ich dokładną ilość. Chodzi tu o materiały, które będzie trzeba zamówić w celu zrealizowania początkowych założeń. Ten szczegółowy techniczny plan obejmuje nawet rysunki dodatkowe – ogrodzenie, oczko wodne i inne. W projekcie technicznym nie może zabraknąć schematów lub projektów systemu nawadniania czy oświetlenia. Ma to na celu właściwe ich poprowadzenie, by nie stanowiły przeszkody dla innych elementów otoczenia. Projekt techniczny musi być czytelny, a opis w dokumentacji dokładny. To dzięki temu inwestor może bez problemu odwzorować projekt w terenie.  

Jak widać, różnice między projektem koncepcyjnym a technicznym są całkiem spore. Można wobec tego stwierdzić, że pierwszy jest tylko zarysem planowanej przestrzeni, a drugi zaś szczegółowym planem przyszłych prac, czy też prac, jakie trzeba wykonać w celu uzyskania wymarzonego ogrodu. 

Projektowanie i pielęgnacja ogrodów w Sanoku

Chcąc zyskać funkcjonalny, oryginalny, przepiękny ogród, trzeba w pierwszej kolejności zadbać o właściwy projekt. Na projekcie w tym wypadku nie można oszczędzać. Im bardziej szczegółowy będzie, tym zwiększą się szanse na uzyskanie oczekiwanego efektu. Warto więc zlecić to zadanie profesjonalistom, aby móc w pierwszej kolejności otrzymać dobry plan, ponieważ profesjonalne projektowanie ogrodów w Sanoku to pierwszy krok do sukcesu. 

Ostatnio na blogu
  • Zadzwoń do mnie teraz
Dziękujemy za kontakt. Wkrótce oddzwonimy.

Podaj swój numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie

b
c